Advertisement

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Et amet ac ipsum donec vel donec sagittis

Get Started
[waiting for translate]

Для багатьох реклама – це спосіб привернення уваги широких мас до будь-якого товару, послуги, виду діяльності. І якщо вона виконує своє завдання, її особливості мало кого цікавлять. Тим часом реклама може бути контекстною або таргетованою, і між цими способами просування продукції є значні відмінності, про які ми поговоримо нижче.

 

Що таке контекстна реклама

Принцип дії цієї реклами ґрунтується на виконанні запитів клієнта, причому в інтернеті можна зустріти три види цього маркетингового прийому:

  • Пошукова реклама. Вона максимально проста і зрозуміла – після введення в пошукову систему контрольного слова видається вибірка з очевидними пропозиціями та посиланнями, де можна буде реалізувати запит. Припустимо, ви шукаєте квіти в горщиках, набираєте це словосполучення та отримуєте перелік організацій, які займаються реалізацією цього товару – як квіткових крамниць та кіосків у місті, так і інтернет-магазинів.
  • Тематична реклама. Зазвичай вона зустрічається на сайтах, і, перейшовши на ресурс за посиланням у пошуковій системі, там можна побачити і аналогічну продукцію, а також супутні товари. Наприклад, перейшовши в квітковий інтернет-магазин, на його сторінці крім рослин у горщику, які потрібні, можна побачити пропозиції про букети, штучну траву, насіння і саджанці з посиланнями на різні ресурси.
  • Поведінкова реклама. Пошуковик пам'ятає всі попередні запити і при збереженій історії у відповідь на пошук комп'ютера до наданого списку включатимуть і сайт з квітами в горщиках.
  • Основний плюс контекстної реклами – простота пошуку потрібної продукції, і з лідерів цього напряму корпорація Google.

 

Що таке таргетована реклама

Таргетована реклама працює по-іншому, вона спрямована на показ оголошень у соцмережах, додатках чи сайтах певній групі людей із вибраними параметрами. Використовуючи загальнодоступні дані та застосовуючи фільтри, система збирає цільову аудиторію. Ось приклад - похідне спорядження або спортивний інвентар може викликати інтерес у чоловіків віком 30-45 років, які віддають перевагу активному дозвіллю. Серед переваг реклами:

  • Покази своєї продукції виключно цільовій аудиторії. Для цього задаються всі важливі параметри - стать, вікова категорія, місце проживання, соціальні характеристики. У результаті створюється портрет імовірного клієнта і збирається аудиторія, що з великим відсотком ймовірності зацікавиться пропозицією.
  • Персоналізація пропозицій. Для будь-якої групи можна створити креативну рекламу в різних форматах, відео, текстові блоки або зображення з використанням заголовків і опорних слів, що враховують проблему користувача.
  • Швидка перевірка та оптимізація. Таргетована реклама використовує такі інструменти як тестування та статистику, відстежуючи найуспішніші пропозиції та відгуки тієї чи іншої аудиторії. Зміни можуть вноситися вмить, що допомагає компанії оптимізувати витрати.
  • Простота отримання клієнтів. Якщо правильно скористатися інструментами myTarget, можна швидко визначити власну аудиторію для продажу продукту.

 

Різниця між рекламами та можливості поєднання

Основна відмінність між контекстною та таргетованою рекламою у самому підході. Перша показує рекламу користувачеві, який запроваджує певний запит. Друга спочатку підбирає користувачів під свій продукт, враховуючи їхній вік, стать, поведінку та інші особливості, використовуючи дані соцмереж та інших ресурсів, і лише після цього пропонує рекламний продукт цільової аудиторії.

Що цікаво, ці дві взаємовиключні реклами цілком здатні працювати в одній упряжці, що допоможе зацікавити більшу кількість користувачів. Платформа myTarget за допомогою функції «Контекстний таргетинг» дозволяє вирішити таке завдання.

 

Advertisement

Lorem ipsum dolor

Iaculis quam morbi proin vel eget enim risus, porttitor. Sed est id consectetur molestie cras.

Share with:
GET STARTED
Ready To Make a Real Change?
Let’s Build this Thing Together!
Setup a free meeting